Bedre sent end aldrig, men i dag har jeg tilmeldt mig Dewey’s read-a-thon. Som altså bliver afholdt i morgen. Sådan et event foregår præcis sådan, som det lyder. Det gælder om at bruge så meget af sin dag på at læse som overhovedet muligt og undervejs notere sine fremskridt.
I inviteres altså med indenfor i min læsehule i morgen, og så må vi se, hvor vinden bærer os hen. Jeg har ikke planlagt præcis, hvad jeg skal læse i morgen, men jeg har nogle bud.
Papertowns
Calendar Girl #7-?
The First Days
Da hun forsvandt
Kun tiden vil vise, hvordan det kommer til at gå mig, men om ikke andet, så er det vel tanken der tæller.
Deltager du i Dewey’s read-a-thon i morgen, Lørdag den 23. April 2016, så har du chancen for at vinde Codex 0, som e-bog. Der er 3 stk. på højkant og mange andre fantastiske præmier, så der er ingen undskyldning for ikke at deltage, hvis man er en læsehest.
Du kan læse nærmere om eventet her:
http://www.24hourreadathon.com/